درباره ما

شرکت کرمان دیزل بوتیا با هدف تأمین خودروهای سنگین و نیمه سنگین جاده ای و با تکیه بر دانش نیروهای متخصص ، مجرب و متعهد خود در راستای کمک به شکوفایی اقتصاد ی میهن عزیزمان پا به عرصه تولید نهاده و لازمه تحقق چشم انداز و مأموریت خود را افزایش کیفیت و کسب بالاترین سطح رضایت مشتریان خود می داند و در این راستا خط مشی کیفیت خود را به شرح زیر اعلام می دارد:

 

موفقیت در رسیدن به اهداف زیر تنها با برنامه ریزی صحیح و همفکری تمامی پرسنل میسر بوده و مدیریت شرکت نیز وظیفه خویش می داند تا کلیه الزامات ، شرایط مناسب کار و امکانات مورد نیاز را تأمین و فراهم نماید.

اهداف

 • ارتقا سطح رضایت مشتریان از طریق سرلوحه قرار دادن کیفیت در تولید محصولات و سرعت در ارائه خدمات پس از فروش
 • اعتقاد به نیروی انسانی به عنوان اصلی ترین سر مایه شرکت و تلاش برا ی ارتقاءتخصص ها و استفاده از خلاقیت و نوآوری در تولید به منظور بهبود مستمر محصولات و خدمات
 • توسعه فناوری ها و بکارگیری ابزار ها و تکنولوژی های روز دنیا در راستای ارائه محصولات با کیفیت ، ایمن و سازگار با محیط زیست

 

 

معرفی شرکت تولیدی کرمان دیزل بوتیا

شرکت تولیدی کرمان دیزل بوتیا نماینده انحصاری شرکت دایون چین با هدف تامین خودروهای سنگین و نیمه سنگین جاده ای از قبیل: کامیون کشنده جفت محورو تک محور ،کامیونت ، کامیون کمپرسی، میکسر نرده دار و کامیون مخصوص آبیاری در سال 1392 به شماره ثبت 11777تاسیس گردید. شرکت کرمان دیزل به عنوان زیر مجموعه شرکت کرمان دیزل بوتیا با مجوزتولید 300 کامیون در سال در بدو تاسیس ، توانست اولین سفارش خود را در مهرماه 1393 از گمرک شهید رجایی بندر عباس ترخیص کند و در آبانماه 1393 به کمک مهندسان شرکت دایون چین خط تولید این شرکت راه اندازی و اولین محصول خود را تحت عنوان کامیون کشنده تک محور مدل CGC4181 روانه بازار گرداند . این مجموعه با تکیه بر دانش نیروهای متخصص ، مجرب و متعهد خود در راستای کمک به شکوفایی اقتصاد ی میهن عزیزمان و ارتقا سطح رضایت مشتریان از طریق سر لوحه قرار دادن کیفیت د رتولید محصولات و سرعت در ارائه خدمات پس از فروش امید آن دارد که بتواند با توسعه و ایجاد خطوط تولید محصولات مختلف زمنیه اشتغال را برا ی جوانان این مرز و بوم فراهم نماید.

کیفیت محصولات

در باب کیفیت تولیدات واطمینان کادر فنی شرکت از کارایی محصولات عرضه شده همین بس که تمامی محصولات شرکت گارانتی سه ساله یا کارکرد دویست هزار کیلومتر را دارا می باشند . برای نیل به این سطح از اطمینان در بدو امر با گزینش نیروهای مجرب و کارآزموده و تحقیقات گسترده میدانی چه از حیث تجارب کهنه کاران صنعت حمل و نقل یا بهره گیری از به روز ترین تحقیقات و تحصیلات آکادمیک ، به انتخاب از بهترینهای بازار خودروی چین همت گماشته وحتی به منظور ارتقاع سطح کیفی اقدام به تغییرات اساسی در خودروی چینی کرده که به عنوان مثال به تغییرات انجام شده در خودروی کشنده تک محور دایون ،اولین محصول شرکت می توان اشاره کرد :

 • 1- تعویض گیربکس FAST با جدید ترین گیر بکس تولید شده کارخانه ZF آلمان با ریتاردر 5 حالته مدل (16 S 2531 TO ) با فناوری محصولات نسل چهارZF که به نسبت محصولات قبلی این شرکت (با استناد به اظهارات نماینده ZF در ایران ) بسیار قویتر و به روز تر می باشد .یکی از برتری های این گیربکس گردش آب بالا می باشد . این مزیت باعث می شود در هنگام استفاده از ریتاردر ، دمای آب رادیاتور وارد محدوده قرمز نشود . (مشکل شایع در اکثر برندهای شناخته شده بازار خودرو ) . لازم به ذکر است در حال حاضر فقط 5 برند در بازار ایران مجهز به ریتاردر گیربکس می باشند . (رنو ، اسکانیا ، ولوو ، بنز ، دایون )
 • 2- تعویض موتور 375 اسب بخار با موتور 430 اسب بخار .موتور های ساخت کارخانه ویچای پاور سالهاست که پای خود را در خودرو سازی ایران باز کرده و به دلیل محاسنی از جمله کم مصرف بودن و هزینه تعمیرات پایین و توان خروجی بالا در چندین کارخانه خودرو سازی دیگرایرانی مورد استفاده قرار گرفته است . موتور 430 برای کشنده تک محور دایون قویترین موتور ویچای پاور در ایران است . و این انتخاب در راستای بومی سازی این خودرو با شرایط اقلیمی ایران و کارایی بالاتر در مناطق معدنی و کوهستانی ایران صورت پذیرفته است .
 • 3- تغییر سیستم تعلیق ساخت STYER چین با اکسل و میل گاردان NORTH BENZ
 • 4- انتخاب سیستم فرمان ZF آلمان
 • 5- اضافه کردن متعلقات داخل کابین از قبیل بخاری در جا و تاخوگراف
 • 6- تعویض سیستم ترمز با سیستم WABCO با قابلیت ABS , ASR
 • 7- افزایش مخازن باد از 4 عدد به 6 مخزن بادآلمینیوم جهت تقویت سیستم ترمز
 • 8- استفاده از باطری و لاستیکهایی دارایE-MARK و تولید داخل کشور

 

استراتژی
برنامه ریزی
ساختن
کار ما

چشم انداز

پس از تولید کشنده تک محور دایون واخذ نمایندگی های مجاز فروش و خدمات پس از فروش در راستای معرفی محصول و اطمینان از پشتیبانی خریداران ، شرکت کرمان دیزل بوتیا در نظر دارد دو محصول دیگر خود یعنی کامیون باری ده چرخ و کامیونت 6تن را برای معرفی در اختیار نمایندگان فروش بگذارد .از دیگر محصولات شرکت باید به کشنده جفت محور و کمپرسی 6چرخ و 10 چرخ اشاره کرد . امید است در سایه حمایت های دولت از بخش تولید و همکاری با قطعه سازان داخلی در سالهای آتی ، راه تولید قطعات این محصولات در ایران هموار گردد .